O  mnie

To trudna ale zarazem niezwykle efektowna technika tworzenia biżuterii i ozdób. Polega na obszywaniu kolorowymi sznurkami kamieni lub korali, tworzeniu ornamentów tekstylno-kamienno- koralikowych.Wykonałam kilka prac, których nie wstydzę się zaprezentować. Mam zamiar doskonalić tę umiejętność.

Sutasz

To inaczej koralikowanie – szeroko rozumiane. Gdzie nie da rady szydełko, przychodzi z pomocą igła lub druciki. Obszywanie nieregularnych kamieni ozdobnych niezwykle mnie inspiruje. W ten sposób każda praca jest niepowtarzalna. Opanowałam kilka technik szycia koralików i mam nadzieję nadal się rozwijać.

Beading

To pierwsza technika, którą opanowałam. Łączy ze sobą szydełkowanie, „malowanie koralikami” oraz grafikę komputerową, która pomaga w opracowywaniu wzorów. Bardzo lubię te „żywe”, plastyczne sznury drobniutkich, idealnie równych koralików, które doskonale uzupełniają różne style strojów dziennych i wieczorowych.

Sznury szydetkowo - koralikowe

Rysowanie, malowanie, szydełkowanie, szycie, projektowanie wnętrz a teraz tworzenie biżuterii – wszystko to - przekształcanie bezładnej materii w coś pięknego i użytecznego zarazem – daje mi poczucie sensownie wykonanej pracy.

 

Od trzydziestu lat mieszkam w Bolesławcu – Mieście Ceramiki słynnej na cały świat. Moją ambicją jest, żeby dyskretny wpływ bolesławieckiego wzornictwa przenikał moje prace. Otoczona kubkami w stempelki, mimo woli sprawdzam, jak się na ich tle prezentują bransoletki, kolczyki, naszyjnik...

 

Bardzo lubię 'pracować nad wszystkim, co sprawia rozkosz moim rękom'. Tworzenie biżuterii sprawia mi większą radość, niż jej noszenie. Po obdarowaniu krewnych i znajomych dojrzałam do momentu, kiedy potrafię stracić z oczu swój wyrób, licząc że trafi w dobre ręce. Zapraszam do obejrzenia i wybrania czegoś, z czym warto się zaprzyjaźnić...

 

byViolet

Wioletta Bieniasz

Al. Partyzantów 1/4

59-700 Bolesławiec

NIP 612 106 70 29

> Wnętrza

> Oferta

> Galeria

> Cennik

 projekty@byViolet.pl

> Biżuteria

> Galeria

> Blog

> Kontakt

 tel. 509 183 651

info@byViolet.pl 

byViolet